Audi, BMW ve Mercedes Erkeği

Lüks arabalar söz konusu olduğunda akla gelen ilk isimler üst düzey marka imajına sahip Audi, BMW ve Mercedens-Benz’dir. Üç markanın ortak özelliği mükemmel motora, şık tasarıma ve güçlü ikinci el değerine sahip olmasıdır. Diğer üreticiler bu üç markaya alternatifler sunsa da hiçbir zaman aynı başarıyı yakalayamamıştır.

Marka çizgisine göre Mercedes geleneği, BMW rekabeti, Audi ise yükselişi çağrıştırır. Ne kadar yanlış bir yaklaşım olsa da araç sahipleri kullandıkları otomobiller ile özdeşleştirilir.

Mercedes marka otomobiller patron aracı olarak bilinir. Zengin iş adamları ve ağır takılmayı sevenler genelde Mercedes’i tercih eder. Peki, bir Mercedes erkeği nasıl görünür?

Zengin aile çocukları genellikle BMW marka otomobilleri tercih eder. Nargile, sigara, babet çorap, duvar saati boyutunda kol saati, devasa güneş gözlüğü ve sakal nedendir bilinmez BMW araç sahipleri ile özdeşleştirilmiştir. İşte sosyal medya kullanıcılarına göre tipik bir BMW erkeği;

Geliri ve alım gücü yüksek ancak fazla dikkat çekmeyi sevmeyenler ise çoğunlukla Audi markasını tercih eder. Son olarak Audi erkeğinin görünüşü;

Şöyle bir söz vardır; patron Mercedes’e biner, oğluna BMW alır, çalışanına Audi kiralar. Siz bu söze katılıyor musunuz?

İçeriğin hazırlanmasında sosyal medya paylaşımlarından bazı alıntılar yapılmıştır.

Bu araçlardan birine sahipseniz lütfen bize kızmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.