Sıfır Araçlar İçin Bayiler Önünde Kuyruk Oluştu

Sıfır araç almak isteyenler, sabahın erken saatlerinde bayilerin önünde kuyruğa girdi. Kimisi geceden, kimisi sabahın erken saatlerinde bayi önünde yerini aldı. Saat 8:30 itibariyle müşteriler sıraya göre içeri alındı.

Araç bayileri önünde alışılmışın dışında görüntüler oluştu. İlk bakışta market ya da bankamatik kuyruğu gibi görünen bu kuyruk aslında sıfır araç alma kuyruğu.

Döviz kurunun etkisiyle sıfır araçlara geçtiğimiz aya göre ortalama yüzde 5 oranında zam yapıldı. Buna ek olarak bayiler, araç almak isteyenlere liste fiyatının üzerine 10-20 bin TL aralığında aksesuar almayı şart koşuyor. Yani artık araçları liste fiyatından almak bile mümkün değil.

Tüm bunlara rağmen sıfır araçlara olan ilgi azalmadı. İkinci el araç fiyatlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşlar sıfır araçlara yoğun ilgi göstermeye başladı. Öyle ki, sıfır otomobil almak isteyenler bayiler önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Görüntüler 1 Ekim 2020 sabahı Honda bayisi önünde çekildi. Sıraya girenlerin bir çoğu Honda Civic 1.6L ECO Elegance modeli için oradaydı. Eylül ayında 218 bin TL’ye satılan aracın fiyatı Ekim ayında 229 bin TL’ye yükseltildi.

Sırada olan bazı kişilerin galerici esnafı olduğu öğrenildi. Tüketiciler, böylesine yoğun bir talep yaşanırken fiyatların düşeceğine inanmıyor. Bazıları halen fırsatı varken araç almak istiyor, bazıları da alıp hiç kullanmadan kâr ederek satmayı planlıyor.

Sıfır Araçlar İçin Bayiler Önünde Kuyruk Oluştu” hakkında 1 yorum yapıldı.

  1. Aksesuar ın üzerinde, artısı olan araç diye orta paket araca hayalet ekran güvenlik paketi gibi ekstreme özellikleri +50bin TL ye çakıyorlar. Örn skoda scala listede 260 bin iken satın almaya gittiğiniz de en düşük araç size 310bin TL oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.